Informacje o sieci Orange

Informacje ogólne.

Orange to marka telefonii komórkowej obecna w kilkunastu krajach. W Polsce sieć świadczy swoje usługi od drugiej połowy 2005 roku. Na nasz rynek wprowadził ją PTK Centertel w miejsce marki Idea. Orange należy do France Télécom.

Sieć wg danych z roku 2008 posiada nieco ponad 14 milionów użytkowników w Polsce, co tym samym daje jej 1/3 udziałów w krajowym rynku.

Informacje techniczne.

Orange to cyfrowa sieć telefonii komórkowej, która w Polsce wykorzystuje pasma:

Liczba stacji bazowych sieci Orange sięga niemal 14 tysięcy, z czego ogromną większość stanowią stacje działające w pasmach GSM 900 (niecałe 5,5 tysiąca). oraz GSM 1800 (4 tysiące baz). Stacji bazowych opartych na technologii UMTS jest nieco ponad 3 tysiące.

Kwadratowa pomarańcza, czyli logo Orange.

Jak powstało logo Orange?

Logo marki zaprojektowano w kształt kwadratu, ponieważ pomarańczowe, okrągłe logo już w tamtejszym czasie istniało (należało do innego przedsiębiorstwa działającego w branży poligraficznej i reprograficznej). Inna wersja mówi, że logo własnie nie miało kojarzyć się z pomarańczami, tak więc kształt kwadratu idealnie kontrastuje z obłym kształtem pomarańczy. Ponadto ważne było też ustanowienie tego właśnie koloru, gdyż jest on postrzegany jako silny kolor Feng Shui. Kojarzy się on, albo ma kojarzyć z pełnią energii i ciepłem.

Jak wygląda logo Orange.

Logo sieci Orange to kwadrat koloru pomarańczowego z białym napisem "orange" na dole.

Poniżej grafika przedstawiająca logo sieci Orange. Plik w wersji wektorowej dostępny jest na stronie Orange na Wikipedii.

Logo Orange

By zapisać na dysku powyższe logo, wystarczy kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Zapisz obrazek... lub jej podobną, w zależności od przeglądarki z jakiej korzystamy.

Zobacz także: smartfon.

Kwoty doładowań Orange.

Ważność karty.

Każda kwota doładowania przedłuża okres ważności karty, a tym samym umożliwia wykonywanie rozmów wychodzących, wysyłanie wiadomości sms, oraz korzystanie z pozostałych usług oferowanych przez sieć Orange. Im wyższa kwota zasilenia, tym okres ten dłuższy.

Możliwe kwoty doładowań.

W Orange telefon zasilić można kwotą zaczynającą się od 5 złotych. Kwota taka umożliwia korzystanie z usług wychodzących przez okres 48 godzin. Wszelkie usługi przychodzące, przedłużane są o okres 7 dni.

Maksymalny okres przedłużenia ważności salda telefonu (na usługi wychodzące) to 10 miesięcy. By uzyskać tak długą ważność salda, konieczne jest doładowanie telefonu o kwotę 200 złotych. Karta zostaje zablokowana również dla połączeń przychodzących po okresie jednego roku.

Szczegółowe kwoty zasileń.

Poniżej tabela z okresami ważności rozmów wychodzących oraz przychodzących w zależności od kwot doładowania telefonu:

Orange - tabela przedłużeń ważności stanu konta w telefonie na kartę.

Kwota jednorazowego zasilenia (w zł) O ile zostanie uzupełnione saldo telefonu? (w zł) O ile zostanie przedłużony termin na usługi wychodzące? O ile zostanie przedłużony termin na usługi przychodzące?
5 5 2 dni 7 dni
25 25 1 miesiąc 6 miesięcy
40 40 40 dni 1 rok
50 50 3 miesiące 1 rok
100 100 + 10 5 miesięcy 1 rok
200 200 + 30 10 miesięcy 1 rok
http://www.tullet.pl

Orange w wydaniu mix.

Orange mix, czyli połączenie zalet prepaid'a i abonamentu.

Orange Mix to usługa skupiająca w sobie zalety abonamentu (tańsze rozmowy, telefon w promocji), z przedpłatami (czyli zwany z jezyka angielskiego prepaid) za korzystanie z usług (płatność z góry, brak możliwości wydania na rozmowy zbyt wiele, gdyż to ile wykorzystamy na rozmowy i smsy jest ściśle powiązane z przedpłaconymi środkami).

Czyli trzeba zasilać telefon regularnie, ale za to dodatkowo mamy tańszy telefon i rozmowy.

Obecnie Orange Mix udostępnia 3 podstawowe taryfy do wyboru:

Osoby wykupujące usługę mix w Orange w każdej z tych taryf mogą wybrać jedną z dwóch ofert. Albo wraz z wykupieniem mix'a otrzymają również telefon w promocji, albo zamiast niego więcej darmowych usług wewnątrz sieci do wykorzystania.


Doładowanie prepaid telefonu gsm przez Internet. Dostępne są doładowania telefonów na kartę w sieciach Tak Tak, Orange, MixPlus, Simplus, Sami Swoi, Play, 36i6, Heyah oraz mBank Mobile.

Tak Tak · MixPlus · Sami Swoi · Orange · mBank Mobile · Play · Heyah · 36i6

Wszelkie nazwy, loga i znaki zawarte na tej stronie są własnością odpowiednich firm.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Pliki te można zablokować w przeglądarce internetowej.