Dane komórkowe w telefonie

Koledzy i koleżanki, mam problem. Może Wy wiecie jak wyłączyć dane komórkowe. "Normalnym" sposobem to nie działa, i tak co jakiś czas włączają się znowu bez mojego udziału. Trochę, a nawet bardzo mnie to denerwuje, bo muszę co jakiś czas sprawdzać, czy mi kasy nie zżera z telefonu na internet (który darmowy nie jest przecież).

Sprawdzałem ostatnio na co idzie transfer, żeby ewentualnie usunąć daną aplikację, jednak to niewiele dało, bo jest zużywany na synchronizację kontaktów, "Samsung Push Service", Sklep Google Play i jakieś inne aplikacje związane z telefonem i Androidem, których raczej usuwać nie powinienem. Włączanie się także nie zależy od utraty połączenia z wifi, nie mam pojęcia na jakiej podstawie się włączają te dane, ale z wifi to nie ma wiele wspólnego. Proszę, co mogę zrobić, aby włączanie się danych komórkowych zależało tylko i wyłącznie ode mnie? Jakiś sposób, ustawienia, aplikacja ze sklepu, cokolwiek. Telefon to Samsung Galaxy S4. Ogromny plusik ode mnie czeka. Wierzę w Was.

Ultinnos


Odpowiedzi

Fortas:

Ogl to w ustawieniach się wyłącza takie coś. Możesz też wyłączyć dane w roamingu, bo jak się pojawiają, to też dużo zżerają. Ale ogl to powininieneś poszukać w Sklepie Google apki, która ogranicza przesyłtych danych albo zmień przeglądarkę jak grasz w margonem na fonie. Jak nie pomoże to sam nie wiem.

Shulbaka:

Musisz w ustawieniach poszukać jak wyłączyć synchronizację danych. U mnie wygląda to tak (LG G2):

Ustawienia - ogólne - konta i synchronizacja - automatyczne synchronizuj dane

Ultinnos:

Mam wyłączone przesyłanie danych, jakby o samą przeglądarkę chodziło to bym sobie poradził. Popatrzyłem nieco na aplikacje i znalazłem tylko takie, co monitorują zużycie danych, a nie je blokują. Korzystam z jednej i nie mogę sobie ustawić planu takiego, aby nie wykorzystał więcej niż np. 0gb na jakiś okres czasu. To by chyba rozwiązało mój problem.

@John Keel:

Wyłączyłem synchronizację wszystkiego, co znalazłem. Popatrzyłem trochę na co idzie mi ten transfer i włączyłem ograniczanie danych w tle, ponoć ma korzystać tylko i wyłącznie z wifi. Jedynie dla "jądra systemu" nie dało się tego ustawić, chociaż też pobiera internet, nie wiem po co. Jak do jutra będzie wszystko chodzić jak należy to plusik oczywiście.

Shulbaka:

Ewentualnie jeszcze możesz spróbować przywrócić ustawienia fabryczne, ale to raczej ostateczność.

Fortas:

Ja w swoim mam ustawione tak, by nie było przesyłu danych w tle. Może rzeczywiście nie masz wyłączone przesyłanie danych w tle. Ustawienia-Konta i...- Dane w tle(przynajmiej na moim tak jest).

Ultinnos:

U mnie takich bajerów chyba nie ma.

Lance:

Zapraszam Cię do tematu głównego 😉

http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=473973

Doładowanie prepaid telefonu gsm przez Internet. Dostępne są doładowania telefonów na kartę w sieciach Tak Tak, Orange, MixPlus, Simplus, Sami Swoi, Play, 36i6, Heyah oraz mBank Mobile.

Tak Tak · MixPlus · Sami Swoi · Orange · mBank Mobile · Play · Heyah · 36i6

Wszelkie nazwy, loga i znaki zawarte na tej stronie są własnością odpowiednich firm.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Pliki te można zablokować w przeglądarce internetowej.